Vinařství
Ubytování
Radar bouřky
Tereze Břeclav - sportoviště
Lednicko-valtickým areálm na kole za jeden den

Lichtenštejnské stezky 2009

Petr Hynek 27.05.2009

V sobotu 16. května se opět otevřely pomyslené brány Lichtenštejnských cyklostezek. Rozjelo se na ně zhruba 1000 cyklistů z celé České republiky, ale i ze Slovenska a Rakouska. Až na drobné rozmary počasí se akce vydařila.

Fotogalerie Lichtenštejnské stezky 2009

V pořadí již 5. ročník pořádalo Město Břeclav ve spolupráci se sdružením Liechtenstein Area Agency, o.s. a partnerem akce - Nadací Partnerství. Startovalo se na prostranství před kostelem Navštívení Panny Marie v Poštorné. Připraveny byly opět dvě trasy: 15 km na Pohansko a 42 km po památkách v Lednicko-valtickém areálu.

Celkem odstartovalo zhruba 1000 cyklistů na obě trasy a další stovky se vydaly na trasy volně bez cyklopasů. Dle ohlasů účastníků akce v cíli to byl jednoznačně nejlepší ročník - líbily se trasy, výborné značení (nikdo nezabloudil...), doprovodný program, občerstvení. Přestože trochu sprchlo, většina si poradila - schovat se dalo na několika občerstvovacích stanicích, případně v hospodě...

Nechybělo samozřejmě losování Cyklopasů - celkem jsme vydali 75 cen. Tu hlavní - kolo - vyhrála paní Ivana Gálová z Rakvic. Kolo věnovala firma Jan Baránek, s.r.o. Břeclav - Charvátská Nová Ves a Liechtenstein Area Agency, o.s.

Všem účastníkům děkujeme za účast a budeme se těšit na setkání za rok. Všem spolupořadatelům děkujeme za spolupráci...

 

Město Břeclav Liechtenstein Area Agency Lednicko-valtický areál
Nadace Partnerství Jan Baránek s.r.o. Vinné sklepy Valtice a.s.
Tisk Pálka Vexpa s.r.o. Stillus s.r.o.
Sport Complex Beneš Lodni doprava Madoil s.r.o. - oleje
Moravský sommelier Restaurace Pohoda Vinaříčko