Vinařství
Ubytování
Radar bouřky
Tereze Břeclav - sportoviště
Lednicko-valtickým areálm na kole za jeden den

Na Lichtenštejnské stezky 2008 se rozjelo 1300 cyklistů

Petr Hynek 05.05.2008

V sobotu 3. května 2008 se opět otevřely pomyslené brány Lichtenštejnských cyklostezek. Rozjelo se na ně zhruba 1300 cyklistů z celé České republiky, ale i ze Slovenska a Rakouska. Až na drobné rozmary počasí se akce vydařila.

Fotogalerie Lichtenštejnské stezky 2008

Akci pořádalo již počtvrté Město Břeclav, sdružení Liechtenstein Area Agency, o.s. a partner akce - Nadace Partnerství - Greenways. Lichtenštejnské stezky letos slavnostně otevřela ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková spolu se starostou Břeclavi Dymo Piškulou. Startovalo se opět na prostranství před kostelem Navštívení Panny Marie v Poštorné, které město nejen pro tuto příležitost nechalo zrekonstruovat za finančního sponzorství Moravských naftových dolů.

Agentura Liechtenstein Area Agency připravila dvě trasy pro cyklisty - 15 km dlouhá trasa vedla k zámečku Pohansko, kde město Břeclav pořádalo tzv. Pohanské hrátky s bohatým programem pro všechny. Druhá trasa 45 km vedla kolem Františkova rybníka, podél hranic s Rakouskem do Valtic, dále do Hlohovce, Nejdku, Lednice a okolo Janova hradu zpět do Břeclavi. Cíl pro obě trasy byl společný v autokempinku Břeclav pod zámkem. K dobré náladě tady hrála kapela Wrávor, své umění předvedli vinaři a sommeliéři Libor Nazarčuk a Karel Hlavenka. Sekání sektů různými nástroji, jako je pilka, šavle, podšálek či sklenička, to je jejich záliba a navíc v tomto oboru drží několik rekordů... Zájemci si mohli zajezdit také na čtyřkolkách. Kvůli počasí byly zrušeny některé akce v cíli jako koňská a cyklo show, tak snad příště...

Na závěr ještě pár poznámek: Na 2 trasy pro veřejnost vyjelo celkem 1300 cyklistů (loni to bylo cca 1050). Při slosování cyklopasů bylo vydáno 90 cen, 1. cenou byl bicykl od firmy Jan Baránek, s.r.o. Počasí se nám bohužel nepodařilo zajistit lépe, někteří na trati zmokli, ale i to k cyklistice patří :-)

 

Město Břeclav Liechtenstein Area Agency Lednicko-valtický areál
Nadace Partnerství Tisk Pálka Jan Baránek s.r.o.
Madoil s.r.o. Vinařství Dwořáček Lodni doprava
Vinaříčko Restaurace Pohoda Moravský sommelier
1. Plavební Vexpa s.r.o. Sport Complex Beneš